Forum Samopomocy

Trójmiejskie Dni Solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Forum Samopomocy

Spotykamy się by dyskutować, inspirować i wzmacniać się w naszej aktywności oraz dzielić dobrymi praktykami. Naszym celem jest wymiana doświadczeń w organizacji i realizacji działań samopomocowych na Pomorzu i w Polsce oraz stworzenie warunków do nawiązania współpracy pomiędzy osobami, grupami oraz przedstawicielami organizacji i instytucji, którzy wywierają wpływ na rozwój ruchu samopomocowego osób doświadczających kryzysów psychicznych.

Księga Dobrych Praktyk

Spotkania w ramach Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego, które odbywają się corocznie w Gdyni zaowocowały księgą dobrych praktyk w obszarze działań samopomocowych, w tym edukacyjnych.

Publikacja pokazując część z nich, ma zachęcać do podejmowania działań w swoich środowiskach, które w znacznej mierze potrzebują oddolnego zaangażowania osób, a w drugiej kolejności zabiegów organizacyjnych i finansowych.

Historia Jana

w ramach projektu: “Samopomoc – jako narzędzie do włączenia i integracji społecznej”
 
rozmawiał: Piotr Harhaj
realizacja filmowa: Gabriela Kucz

IV Forum samopomocy

Na IV Pomorskim Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego w Muzeum Emigracji wyruszyliśmy w podróż razem z historiami osób zaangażowanych w drogę zdrowienia. Forum poprowadził profesor Hubert Kaszyński, który wraz z publicznością stworzył niesamowicie intymną atmosferę, która sprawiła, że każdy uczestnik poczuł się bezpiecznie i mógł podzielić się swoimi przemyśleniami. 

Specjalista może być doświadczony ale ta niewidoczna nic porozumienia, niewidzialna wspólna emocji w grupach samopomocowych jest bardzo ważna

IMG_4152-kopia

Izabela Karolewska

Psycholożka, Koordynatorka Klubu Samopomocowego 123

IMG_4198-kopia

Prof. Hubert Kaszyński

Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunku Praca Socjalna

Trzeba wyjść z szuflady, opublikować i upublicznić swoje odczucia, podzielić się tym

Powiedzenie co cię nie zabije co cię wzmocni nie jest dla osób wrażliwych. Prowadzi to właśnie do kryzysów.

IMG_4130-kopia

Joanna Rogalska

Asystentka Zdrowienia

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia