You are currently viewing Popołudnie na Chrzana

Popołudnie na Chrzana

Popołudnie na Chrzana

Odmień Swoją Głowę na Chrzanowskiego!

Kolejny punkt kampanii Odmień Swoją Głowę to Popołudnie na Chrzana czyli dzień otwarty Klubu Chrzan House i Zespołu Doradztwa i Poradnictwa.

Chrzan House przywitał wszystkich miłośników sztuki i kultury na wyjątkowym wydarzeniu. Była to wyjątkowa okazja, aby poznać pracowników oraz klubowiczów i dowiedzieć się, jakie zajęcia oraz projekty realizowane są na co dzień. To również doskonała okazja do zrozumienia, jakie wyzwania i osiągnięcia towarzyszą tym, którzy borykają się z kryzysem chorób psychicznych.


Rozpoczęliśmy od targów pracy, na których pojawili się przedstawiciele firm, gotowi do zatrudnienia osób z kryzysem psychicznym. To wyraz solidarności i wsparcia dla tych, którzy starają się odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy.


Następnie przyszedł czas na wernisaż prac artystów outsiderów. Galeria pełna niezwykłych obrazów stworzonych przez członków klubu była inspirującą podróżą przez ich twórcze umysły. Prace te nie tylko emanowały niepowtarzalnym stylem, ale także były wyrazem siły artystycznego wyrazu.


Kolejnym punktem programu był występ poetki Elizy Żak, która podzieliła się swoją poezją. Jej słowa nie tylko dotknęły serca słuchaczy, ale także zachęciły do refleksji nad naturą ludzkiej egzystencji.


Kolejnym ale niemniej ważnym momentem tego popołudnia były rozmowy z artystami. Piotr Harhaj, dyrektor Centrum Samopomocy, przeprowadził inspirujące dyskusje z twórcami, odkrywając źródła ich inspiracji, siłę tworzenia oraz wpływ sztuki na ich stan psychiczny. To spotkanie pokazało, że sztuka jest nie tylko formą wyrazu, ale także narzędziem terapeutycznym, które pomaga w zdrowieniu duszy.


Popołudnie na Chrzana to wydarzenie, które podkreśla wartość sztuki, inspiracji oraz wsparcia społeczności dla osób borykających się z chorobami psychicznymi. To dowód, że każdy z nas ma niezwykły potencjał do wyrażania siebie poprzez sztukę, a wspieranie innych w ich artystycznej podróży przynosi korzyści zarówno twórcom, jak i całemu społeczeństwu. To wydarzenie pokazuje, że otwartość i zrozumienie są kluczem do tworzenia lepszego świata, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wyrazić siebie.

Leave a Reply