You are currently viewing Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej

Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej

Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej

4 Października 2023 roku braliśmy udział w Kongresie Pomorskiej Ekonomii Społecznej. Wydarzenie odbyło się w Polsat Plus Arenie w Gdańsku a jego głównym celem było podsumowanie działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej na Pomorzu w latach 2014-2020.

Cała sala wypełniona została ludźmi silnie zmotywowanymi do działania na rzecz osób z trudnościami związanymi odnalezieniem i utrzymaniem zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Tuż po oficjalnym otwarciu wydarzenia nastąpiła projekcja filmu pt.” Jakie znaczenie ma ekonomia społeczna w moim życiu. Historie prawdziwe”, którzy doskonale zobrazował o czym będziemy dowiadywać się na całym Kongresie. Następnie na żywo mogliśmy posłuchać wypowiedzi bohaterów filmu.

Podczas Kongresu mogliśmy usłyszeć wypowiedzi zaproszonych prelegentów, którzy szukali wspólnie odpowiedzi na pytanie „czy ekonomia społeczna ma sens?” Twierdzące zdania zostały poparte ogromną ilością doświadczanej satysfakcji wynikającej z realnego podnoszenia jakości życia zatrudnionych osób. W kolejnych panelach został omówiony temat trudny, ale dotyczący największego problemu Pomorskiej Ekonomii Społecznej, czyli jakie koszty są potrzebne do utrzymania stabilnych miejsc pracy.

Całość wydarzenia odbyła się w atmosferze dobrych pomysłów i kreatywności, ale także szczerych rozmów o realnych problemach, z jakimi na co dzień mierzą się osoby zaangażowane w rozwój Pomorskiej Ekonomii Społecznej. Dowiedzieliśmy się, że wejście w tę specyficzną branże wymaga dużo pieniędzy, czasu, dobrego pomysłu ale także sprytu.