You are currently viewing Mirek Śledź w Chrzan House

Mirek Śledź w Chrzan House

Kim do cholery jest Mirek Śledź!?

Spotykamy się z Mirkiem Śledziem na niedługo po 30-stej rocznicy jego pracy malarskiej, gdzie pada odpowiedź na to pytanie. Rozmawiamy o dzieciństwie, początkach kariery artystycznej, aktualnych branżowych wyzwaniach stojących przed malarzami tworzącymi w dzisiejszych czasach i innych tematach. 

Rozmowa była trzecim spotkaniem zorganizowanym w ramach najnowszego cyklu prac Mirka Śledzia “Odcienie Madonny”. Wcześniejsze spotkania odbyły się w Akademii Don Kichota w Sopocie oraz Klubie 1,2,3 w Gdyni.

Odcienie Madonny to ekspozycja nawiązująca do kultu i symbolu Madonny, która jak każda kobieta ma wiele obliczy. Posiada szereg barw i mieni się mnóstwem odcieni. 

Mirek Śledź jest awangardowym artystą z bogatą historią i doświadczeniami życiowymi, które go ukształtowały. Inspiracją jego stylu artystycznego jest Picasso – za sprawą kubizmu powstały style, w których tworzy Mirek – kwadryzm, okrąglizm i cyferkizm. Artysta tworzy postacie, krajobrazy albo abstrakcyjne kompozycje z użyciem figur geometrycznych, kwadratów i okręgów, zestawia je z typograficznymi elementami – cyframi, unikatowymi numerami poszczególnych prac. 

 

Prace Mirka można oglądać do 5 września – zarówno w Chrzan House (Chrzanowskiego 14/2, Gdynia) jak i Klubie 1,2,3 (Warszawska 42, Gdynia)

Spotkanie autorskie uświetnił występ muzyka Roberta Torchały. Zagrał na gitarze swoje utwory muzyczne. 

Zapis wydarzenia jest możliwy do zobaczenia i odsłuchania. Całość jest dostępna na naszym kanale na YouTube, a poniżej fragment: