You are currently viewing Kameralne spotkania z pracodawcami

Kameralne spotkania z pracodawcami

Kameralne spotkania z pracodawcami

Szukanie pracy jest trudnym zadaniem – to stwierdzenie trąci truizmem.

A jednak prawdopodobnie potwierdzi je zdecydowana większość z tych, którzy doświadczyli tego procesu, bo zajmuje on nie tylko wiele godzin żmudnej i nużącej, nomen omen, pracy, ale również kosztuje wiele emocji i zwątpień. Stanowi wyzwanie nawet dla zdrowych osób, więc tym bardziej osobom z niepełnosprawnościami i z doświadczeniem kryzysu psychicznego, wracającymi na rynek pracy czasem po kilku latach przerwy, trudności się piętrzą.

Źródeł stresu w procesie poszukiwania może być wiele, począwszy od braku pewności siebie i poczucia, że nie ma się wartościowych dla pracodawców umiejętności, poprzez lęki społeczne utrudniające nawet myślenie o poznawaniu nowych współpracowników, po brak wiary, że można znaleźć miejsce pracy dopasowane do swoich potrzeb zawodowych. Takim demobilizującym czynnikiem bywa również fakt, że niewiele wiadomo o pracodawcach, miejscach pracy i stanowiskach na które aplikujemy. Spotkanie żywego człowieka, który takie miejsce reprezentuje, może więc zredukować lęk przed nieznanym i zwiększyć zaufanie, że zostaniemy dobrze potraktowani.

Możliwość takiej formy poznania firm rekrutujących pracowników oferują oczywiście miejskie Targi Pracy, ale ze względu na swoją skalę, tłumy i zgiełk, nie jest to forma dostępna dla każdego – w tych, którzy doświadczają większego kryzysu, pojawienie się tam może budzić uzasadniony opór. Tym osobom wychodzi naprzeciw trenerka pracy, Katarzyna Osipowicz-Lipska, która regularnie organizuje kameralne Targi Pracy w Centrum Samopomocy.

Tym razem, 25 maja na jej zaproszenie odpowiedziało sześciu pracodawców, którzy zgodzili się opowiedzieć o warunkach pracy szczególnie przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami: JohnnyBros, Santander, Ever Grupa, Seris Konsalnet, Agesil oraz Centrum Integracji Społecznej w Sopocie.

Prezentacjom profilu firm (o których więcej informacji można znaleźć pod artykułem) oraz stanowisk i warunków pracy, które one oferują, przysłuchiwało się solidne grono osób – trzeba było wciąż rozciągać niedużą przestrzeń Chrzan House, by dostawiać kolejne krzesła. Wartością była też możliwość porozmawiania z reprezentantami firm twarzą w twarz po prezentacji. Do każdego z nich ustawiał się ogonek zainteresowanych szczegółami. Wszystko w życzliwej, otwartej na potrzeby uczestników atmosferze.

Podczas wydarzenia była także sposobność, by spotkać się z doradczyniami społeczno-zawodowymi, które na co dzień wspierają klientów Centrum Samopomocy w procesie powrotu do społecznej aktywności. Swoją obecność na Targach można było przypieczętować krótką sesją fotograficzną, której efektem było otrzymanie profesjonalnego zdjęcia do CV. To kompleksowe wyposażenie w wiedzę, wsparcie i profesjonalny wizerunek może okazać się znacznym ułatwieniem w powrocie do zawodowej aktywności. Albo choćby przekroczeniem progu obaw.

Wystawcy na Targach Pracy

JohnnyBros
Firma IT, która jest globalnym liderem innowacji w obszarze SEO. Cyklicznie prowadzi rekrutacje dla osób z niepełnosprawnościami na stanowisko Asystenta Działu SEO – „Wierzymy, że zgrany zespół to podstawa, dlatego oprócz profesjonalizmu i pasji cenimy przyjazną atmosferę. Wychodzimy z założenia, że sukces to sport zespołowy i wszyscy gramy do jednej bramki”.

Santander
Obecnie realizuje Projekt „Różnosprawni” – „Chcemy tworzyć różnorodne środowisko pracy poprzez zatrudnianie osób z różnymi potrzebami. Wzmacniamy świadomość na temat praw i potrzeb osób z niepełnosprawnością. Tworzymy warunki do dzielenia się z pracodawcą informacją o posiadanej niepełnosprawności. Wspieramy naszych pracowników na każdym etapie drogi zawodowej”.

Ever Grupa
Oprócz działań z zakresu utrzymywania czystości w hotelach, biurach, szpitalach i centrach handlowych, świadczy usługi w znacznie szerszym zakresie (catering, obsługa, nadzór i konserwacja budynków oraz szeroko pojęta ochrona mienia i osób).

Serwis Konsalnet
28 lat doświadczenia na rynku.  Świadczy usługi w każdym z segmentów rynku security – ochrony fizycznej, monitoringu obiektów stacjonarnych, monitoringu GPS pojazdów, projektowaniu i realizacji technicznych systemów zabezpieczeń. Realizuje także usługi utrzymania czystości oraz usługi technicznego zarządzania nieruchomościami.

Agesil
Nowoczesna, otwarta i nieustannie rozwijająca się firma, dla której najważniejszym jest spełnianie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów. Zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym utrzymaniem czystości na terenie obiektów biurowych, przemysłowych oraz wielkopowierzchniowych. Zajmuje się także profesjonalną ochroną mienia, obiektów, eventów i wiele, wiele więcej.


Centrum Integracji Społecznej w Sopocie
„Miejsce, gdzie możesz poradzić sobie z trudnościami w znalezieniu pracy, nauczyć się nowego zawodu, rozwiązać problemy w kontakcie z otoczeniem, zadbać o rozwój osobisty, spotkać ludzi, którzy Cię zrozumieją i będą dla Ciebie wsparciem”.

Leave a Reply