You are currently viewing Spotkanie z Żywą Książką – zaproszenie

Spotkanie z Żywą Książką – zaproszenie

Spotkanie z Żywą Książką

Centrum Samopomocy w Gdyni oraz Biblioteka na Witominie zapraszają na niecodzienne wydarzenie: „Spotkanie z Żywą Książką”. 


Przyjdź i posłuchaj osobistych historii osób, które doświadczyły w życiu depresji, schizofrenii czy zaburzeń lękowych. Dowiedz się z jakimi wyzwaniami musiały się mierzyć, jak przebiegał ich proces zdrowienia oraz skąd czerpały siłę, by przezwyciężyć trudności.

Każde spotkanie będzie trwało 30 minut. Jest to czas przeznaczony na wysłuchanie historii oraz zadawanie pytań. Poniżej przedstawiona jest lista tytułów naszych Żywych Książek.

Zapraszamy do zapoznania się z nią i zapisania się mailowo na konkretną, wybraną pozycję oraz godzinę. Godziny do wyboru: 11.30 – 12.00 (pierwsza tura); 12.15 – 12.45 (druga tura); 13.00 – 13.45 (trzecia tura).


Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o 11:30 w Bibliotece na Gdyńskim Witominie, (Widna 2B, Gdynia).

Zapisy: wyślij maila pod adres: filianr9@bibliotekagdynia.pl w jego treści podaj turę oraz książkę którą chcesz wysłuchać.

Wydarzenie na Facebookuhttps://fb.me/e/3jtICWeD2

„Od DPS-u do pracy”
Historia, która swój początek ma w szkole podstawowej, gdzie doświadczyłam przemocy ze strony rówieśników. 20 hospitalizacji, 5 różnych diagnoz, wiele form leczenia. W końcu lekarz z wiarą w człowieka, dzięki któremu rozpoczęło się moje zdrowienie.

„Obcy ludzie Ci nie pomogą”- czyli jak pomogli mi obcy ludzie

„Obcy ludzie Ci nie pomogą”- tak mówiła mi mama kiedy wróciłem ciężko chory z Holandii. Idę trudną drogą do zdrowia. Jest to droga z wieloma wybojami. Daleko już zaszedłem, ale jeszcze daleka droga przede mną. Z uporem, pomimo przeciwności, idę do przodu. Jeśli chcesz, mogę się podzielić z Tobą moimi doświadczeniami. Opowiedzieć, jak działa nasz system zdrowia oraz pomocy społecznej. Jak i również dać pewne wskazówki i porady.

„Światło Latarni”- czyli moja historia zdrowienia

Zapraszam Cię do wysłuchania historii, w której możesz poznać „Black & White” mojego życia. Depresja stała się moją przyjaciółką, którą cały czas dogłębnie poznaję. Jest jak otwarta księga, z której korzystam każdego dnia w lepszych i gorszych momentach.

„Zachody i Wschody”- przez łzy do nadziei

To książka o podróży, nie znajdziesz w niej jednak opisów zapierających dech w piersiach pejzaży, nie będziesz się przechadzał po malowniczych uliczkach ani zwiedzał znanych muzeów czy pięknych zamków. To podróż pełna niebezpieczeństw, sekretów, ukrytych znaczeń i odkryć zmieniających życie. To podróż przez mrok, szarość i światło. Przeczytasz o łzach, śmiechu i nadziei. O tym, że walka o siebie bywa trudna, że można upadać, ale można też powstać i żyć na powierzchni w świetle dnia. Ta podróż pokazuje, że zachód słońca nie musi być końcem światła.

„Żyję ponad to”- czyli o depresji i stanach lękowych

Nazywam się Gracjan i choć może z pozoru po mnie tego nie widać od 2015 roku znajduję się w kryzysie psychicznym, mierząc się z depresją i zaburzeniami lękowymi. W mojej książce chciałbym przedstawić Państwu osobistą perspektywę osoby w kryzysie psychicznym. Chciałbym również opowiedzieć o wyzwaniach, problemach, ograniczeniach i trudnościach jakie napotkałem na swojej drodze zdrowienia. Zawodowo Terapeuta i Asystent OzN; zajmuję się terapią, wsparciem i aktywizacją osób w kryzysie psychicznych i z niepełnosprawnością intelektualną. Chętnie podzielę się swoim życiowym doświadczeniem i drogą zdrowienia. Zapraszam do wysłuchania.