You are currently viewing VII Forum Samopomocy

VII Forum Samopomocy

VII Forum Samopomocy

Po raz siódmy spotkaliśmy się w Gdyni, aby wspólnie dyskutować, inspirować się i wzmacniać naszą aktywność. Naszym celem było dzielenie się doświadczeniami w organizacji i realizacji działań samopomocowych na Pomorzu i w Polsce, tworząc przestrzeń do nawiązania współpracy pomiędzy osobami, grupami oraz przedstawicielami organizacji i instytucji, którzy wpływają na rozwój ruchu samopomocowego osób doświadczających kryzysów psychicznych.

W ramach panelu dyskusyjnego poznaliśmy inspirujące historie i perspektywy praktyk samopomocy. Wspólnie z naszymi prelegentami: Zuzanną Gąsienicą, Izabelą Karolewską, Dagmarą Gimenez, Alanem Dombrowskim oraz Marcinem Laszczakiem, odkrywaliśmy sposoby wsparcia i wzmacniania naszej aktywności.

Nie zabrakło także fascynujących warsztatów, które dotyczyły takich tematów jak interwencja kryzysowa, przemilczana seksualność czy proces zdrowienia z wykorzystaniem praktyk samopomocowych.


Poznawaliśmy różne perspektywy i praktyki samopomocowe, dzięki udziałowi takich prelegentów jak Marcin Laszczak, Izabela Karolewska, Gracjan Zawadziński, Michał Sadłowski oraz Eliza Żak. Każdy z nich wnosił cenne doświadczenia i inspiracje.

Na zakończenie tego pełnego inspiracji dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim było 16.30: Performance „Jestem z Tobą” Playback, przygotowany przez Teatr Komandirówka. Aktorzy wzruszająco opowiedzieli historie widowni o pomocy, nadziei i samopomocy, oddając emocje towarzyszące tym przeżyciom.

To był niezwykły dzień pełen inspiracji i wzajemnego wsparcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność na VII Forum Samopomocy!

 

Zobacz więcej zdjęć na naszym profilu Flickr!

Marcin Laszczak

Marcin Laszczak jest asystentem zdrowienia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Fundacji Leonardo. Ukończył kurs Ex-In Ekspert przez doświadczenie w opiece psychiatrycznej, skierowany do osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Jednak wiedzy na temat udzielania wsparcia psychicznego innym nie ma jedynie z kursów – sam przez 15 lat walczył ze schizofrenią.

Jednym ze środków, którymi udało mu się zwyciężyć było kolarstwo, o którym napisał książkę, gdzie opisuje swoją drogę zdrowienia.

Iza Karolewska

Iza Karolewska jest psychologiem i psychoterapeutą. Na co dzień koordynuje działania klubów samopomocy – Klub 1,2,3 oraz Chrzan House będącymi częścią Centrum Samopomocy w Gdyni

Gracjan Zawadziński

Gracjan Zawadziński jest terapeutą zajęciowym i asystentem osób z niepełnosprawnością. Ukończył szkołę terapeuty zajęciowego. W ramach swojej aktualnej pracy korzysta nie tylko z wiedzy zdobytej podczas nauki ale także ze swojego osobistego doświadczenia depresji. Jego kryzys psychiczny ukształtował go do działacza społecznego, którym jest dzisiaj, do asystenta – terapeuty, który nadal jest ludzki i autentyczny w tym co robi.

Dagmara Gimenez

Dagmara Gimenez to terapeuta ACT (Akceptacja i Zaangażowanie), kliniczny pracownik socjalny i psycholog. Przez ostatnie 10 lat poświęca swoją pracę na wsparcie osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Jej celem jest nie tylko wspieranie ich w zdrowieniu, ale także inspiracja do odkrywania ich potencjału i prowadzenia pełnego i satysfakcjonującego życia. Profesjonalne doświadczenie zdobywała w różnych miejscach na świecie, takich jak Indie, Hiszpania czy Argentyna.

Eliza Żak

Eliza Żak to autorka w kryzysie psychicznym. Od 20 lat ma schizofrenię i depresję. Nie ogranicza jej to jednak w prowadzeniu aktywnego i twórczego życia. Wydała swój tomik poezji, w którym możemy wejść w jej buty i spróbować wyobrazić sobie co przeżywa na co dzień.