Centrum Samopomocy w Gdyni

Róża od Świętego Walentego 2024

Dołącz do tegorocznej edycji akcji Róża od Świętego Walentego!

W ramach akcji przygotowujemy serię warsztatów, konkursy i konferencję kończącą akcję.

Podczas warsztatów będziemy przygotowywać kartki walentynkowe i liściki, które zostaną później wręczone podczas akcji 14 lutego. 

Przez cały czas trwania akcji będzie można wziąć udział w kilku konkursach: na najładniejszą kartkę walentynkową oraz na najlepszy film z Akcji Róża

Akcję zakończymy konferencją w Konsulacie Kultury w Gdyni. Będzie ona okazją do wzięcia udziału w kilku dodatkowych warsztatach – tym razem dla działaczy społecznych i pracowników organizacji, które brały udział w akcji. 

Chcemy też zrobić podsumowanie naszych wspólnych działań ale też to będzie moment ogłoszenia wyników konkursu

Pochwal się na Facebooku i Instagramie tym co robisz z okazji akcji: chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób z naszym przekazem, że zdrowie psychiczne jest ważne! 

Oznacz nas albo dodaj do posta hasztag #AkcjaRoza

#AkcjaRoza

Harmonogram

Warszawska 42, Gdynia | 30 stycznia 15:00-17:00 

Chrzanowskiego 14/2, Gdynia | 2 lutego 11:00-13:00

Warszawska 42, Gdynia | 5 lutego 10:30-12:30 

Chrzanowskiego 14/2, Gdynia | 6 lutego 13:00-15:00

Konsulat Kultury, Jana z Kolna 25, Gdynia | 27 lutego

Konsulat Kultury, Jana z Kolna 25, Gdynia | 27 lutego

Akcja Róża została zapoczątkowana przez grupę osób w kryzysie chorób psychicznych. Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby chorujące psychicznie oraz pokazanie i uświadomienie wszystkim, że osoby w kryzysie również mają uczucia i tak jak inni chcą być kochane, czuć bliskość z innymi i by o nich pamiętano. 


Aktualnie prowadzenie akcji przeszło na nasze barki. Realizujemy akcję przy stałym wsparciu naszych klubowiczów i we współpracy z innymi organizacjami partnerskimi, którym jest bliski temat zdrowia psychicznego.

W ramach akcji przygotowujemy kartki i pocztówki walentynkowe oraz róże z przypiętymi do nich liścikami. Następnie wspólnie idziemy w odwiedziny do osób w kryzysach psychicznych i niepełnosprawnych, znajdujących się w domach pomocy społecznej, środowiskowych domach samopomocy, szpitalach psychiatrycznych itd. obdarowując je różami i najcenniejszą rzeczą, czasem. Wprowadzają tym samym chwilę radości do życia często osamotnionych i rzadko odwiedzanych pacjentów.

 

Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji „Róża od Świętego Walentego”, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia.

 

Przeczytaj nasze relacje z ostatnich edycji

Róża od św. Walentego 2022

Róża od św. Walentego 2022

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek?  Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża...
Read More